Umění pokeru: Průvodce pro začátečníky

Vítejte v tomto online průvodci hrou Of Texas Hold’em. Tato příručka vám poskytne úplný rychlokurz pro začátečníky a vybaví vás dovednostmi, abyste mohli začít hrát poker sebejistě. Poker je jak o instinktu, tak o taktice, a přestože vám náš průvodce nemůže slíbit vítězství, může vám poskytnout tu nejlepší platformu, kde potřebujete pouze najít svůj instinkt.

Poker se stal celosvětovou hrou a v posledních letech se stal popularizovaným i mimo hazardní bratrstvo. Nyní si jej užívají jak profesionálně, tak jednoduše jako minulost miliony lidí po celém světě a každý den je k tomuto zábavnému a taktickému pronásledování přitahováno více a více.

Jak se poker stal populárnějším, rozšířil se do hlavního proudu a vzdaluje se stínovému obrazu. Nyní můžete vidět poker, který hrají přátelé, jak si užívají společný večer; zatímco stále existují tací, kteří hrají, aby vyhráli a vyhráli ve velkém. I v tomto aspektu došlo ve hře k revoluci, jak je nyní vidět na hlavních sportovních kanálech, které vysílají zpravodajství o velkých turnajích. Nástup online pokeru znamenal, že lidé nyní mohou hrát z pohodlí svého domova a mohou se zúčastnit jak velkých sázek, tak zápasů s nízkými sázkami.

Vzhledem k tomu, že Poker je nyní v popředí herního průmyslu, nebude žádným překvapením, když zjistíme, že tuto hru vyhledává stále více příležitostných sázkařů. Pokud jste v pokeru nováčkem a stále máte o hře nějaké pochybnosti nebo si nejste jisti pravidly, přečtěte si našeho podrobného průvodce pro začátečníky a uvolněte svou vnitřní pokerovou hvězdu.

Dealer

Pokud hrajete v plném turnaji, pak dealer nebude účastníkem a bude to pouze ten, kdo rozdává karty a řídí hru. Pokud hrajete příležitostnou hru, může být dealer přidělen jedné osobě nebo může rotovat ve skupině po každé odehrané hře. Pokud jste úplný začátečník, stačí vědět, že dealer je prostě ten, kdo vám dává karty.

Blinds

Blind je vynucená sázka, která se vydává hráčům přímo nalevo od dealera. Blind může být udělen kdekoli mezi 0 a 3 hráči nalevo. Aniž by se nový hráč utápěl s technickými detaily blindů v jeho základním smyslu, jde o to, aby hráči přestali neustále skládat karty, aniž by přišli o peníze.

Nyní jste připraveni na svou první hru, ale nebojte se, tento průvodce vám pomůže na každém kroku.

Vysoká karta

Pokud žádný hráč nedrží lepší kombinaci, pak je hra určena podle toho, kdo drží v ruce nejvyšší jednotlivou kartu. Například pokud hráč 1 měl krále, hráč 2 měl královnu a hráč 3 měl Jacka, pak hráč 1 se svým králem vezme ruku.

Pár

Dvě karty stejné hodnoty, například dvě 10′s by byly párem. Jedná se o riskantní kombinaci, protože vysoký pár bude často lákavý, ale jelikož je to stále málo výherní kombinace, hra je plná nebezpečí. Pokud má pár také jiný držitel, vyhraje hráč s nejvyšším párem.

Dva páry

Dva páry libovolné hodnoty, například dvě 10’s a dvě 5’s. Opět v případě nerozhodného výsledku určí vítěze jediný nejvyšší pár.

Three of a Kind

Tři karty stejného čísla, příklad tři 4’s. To je dobrá kombinace a často to stačí k povzbuzení dobré sázky, ale buďte opatrní, protože i když se šance zmenšují, může být jiný hráč s lepší kombinací. Pozor na ty blafy!

Straight

Zcela jednoduše sled karet, například 2, 3, 4, 5, 6; i když se nevyžaduje, aby byly stejné barvy (klub, srdce, piky, káry). Opět vyhrává nejvyšší postupka v případě, že drží dva hráči.

Flush Flush

je pět karet stejné barvy, ale nemusí být v pořadí, takže jakýkoli výběr jedné barvy znamená barvu. Pokud dva nebo více hráčů drží flush, pak nejvyšší jednotlivá karta vybere vítěze.

Full House Plný

dům je kombinace trojice a dvojice. To je skvělá kombinace a lze z ní s jistotou hrát sázky a v případě nerozhodného výsledku vyhrává nejvyšší trojka.

Four of a Kind

Čtyři karty libovolné hodnoty, například čtyři sedmičky.

Straight Flush

Jedná se o kombinaci postupky a barvy, takže libovolné karty v pořadí a stejné barvy. Například 4, 5, 6, 7 a 8 srdcí.

Royal Flush

Royal Flush je svatý grál pokeru a je to v podstatě postupka, která zahrnuje pět karet nejvyšší hodnoty (10, Jack, Queen, King a Eso).
Tím je náš pohled na všechny vítězné kombinace v Texas Hold’em a také část 2 našeho průvodce dokončena. Určitě se podívejte na 3. díl, kde se podíváme na kola hry.

Sázení na kole

 1.  kolo – před flopem
  Před flopem jsou každému hráči rozdány 2 karty zvané pocket cards (neboli hole cards) ve směru hodinových ručiček, přičemž začíná hra a první handa.
  Když se podíváte na své karty, možnosti, které máte v prvním kole k dispozici, jsou Bet, Call, Raise a Fold (složit znamená opustit toto kolo a handu). Nejprve budete muset vyhodnotit obě karty, které držíte, a poté se rozhodnout o svém postupu v závislosti na kvalitě těchto karet. Každý hráč bude muset splnit blind a vsadit stejnou částku, ale pokud se jeden rozhodne zvýšit sázku, druhý může buď složit, znovu navýšit sázku nebo dorovnat.
 2.  kolo – Flop
  Poté, co každý hráč dokončí pre-flop a vsadí na základě karet, které drží, dostane tři společné karty. Tyto tři karty se nazývají Flop a poskytnou vám představu, zda budete schopni sestavit vítěznou kombinaci, jako jsou ty uvedené v části 2 tohoto průvodce. Každý hráč může pomocí těchto tří karet určit, zda zůstane ve hře, a karty zůstanou uprostřed herní plochy.
 3. Tentokrát platí stejná pravidla sázení kromě toho, že sázka je nahrazena šekem. Check je, když si hráč nepřeje složit karty, ale není ochoten otevřít kolo sázek.
 4.  kolo – Turn
  Ve 3. kole hry je přidána čtvrtá karta ke třem, které jsou již ve společenství uprostřed stolu, a tato čtvrtá karta se nazývá turn. Nyní budete mít šest karet (2 v ruce, 4 na stole), ve kterých se pokusíte sestavit co nejlepší výherní kombinaci. Opět můžete složit karty, pokud se vám karty nelíbí, nebo naopak, pokud ano, můžete znovu Check, Raise nebo Call.
 5.  kolo – Řeka
  Po dokončení třetího kola sázek je ke čtyřem společným kartám přidána pátá karta a tato karta se nazývá river. Nyní vám zbývá sedm karet, abyste vytvořili nejlepší možnou pětikaretní kombinaci, a to, co vymyslíte, určí, kdo tuto kombinaci vyhraje.

Opět máte možnosti Check, Call, Raise nebo Fold. Chybou, kterou mnozí dělají, je příliš mnoho hrdosti na to, aby ji v této fázi složili, pokud věci nešly podle plánu, pokud se dokážete naučit žít, abyste mohli bojovat další den, pak z dlouhodobého hlediska vyhrajete více.

Showdown

Po dokončení všech kol sázení budou všichni zbývající hráči ve hře požádáni, aby ukázali své kombinace nejlepších pěti karet, které mají. Pokud hráč jedna odhalí své karty a je jasné, že jste prohráli, nejste povinni ukazovat své karty, můžete pouze ohlásit ztrátu a položit karty lícem dolů. Pokud jim chcete ukázat, můžete, ale není to nutné. Pokud však držíte nejlepších pět karet, můžete si nárokovat své výhry v daném kole.

Shrnutí

Toto je konec našeho průvodce pokerem pro začátečníky. Doufáme, že vám pomůže, když se pustíte do svého pokerového dobrodružství, a že se k němu budete vracet kdykoli, kdy se trochu ztratíte. Nyní máte nástroje, abyste si alespoň užili hru pokeru a udělali první dětský krok na spodní příčce žebříčku. I když vám tento průvodce může pomoci, nic nenahradí zkušenosti, takže vyražte a zahrajte si poker!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *